Návod k použití DR. FROG

Přípravek na ošetření hniloby kopyt

Přípravek je určen k ošetření:

  • rohového střelu kopyta postiženého hnilobou 
  • poškozené bílé čáry
  • abscesu kopytního pouzdra 

Díky svému dlouhodobě vyvíjenému složení, optimalizovaném na nejvhodnějších poměrech primárních látek na bázi ethanolu, dimethyletheru, bukového dehtu a také v kombinaci se sprejovou aplikační formou s trubičkou s možností aplikace i v obrácené poloze, poskytuje výbornou penetraci přípravku do nejhlubších struktur, ochranu proti proniknutí a množení mikroorganismů a tím i rozvinutí hniloby rohového střelu kopyta. Číslo schválení veterinárního přípravku 295-21/C. Veškerá onemocnění koně konzultujte se svým veterinářem. 

Kopyto řádně očistěte a osušte. Střední střelová rýha musí být zbavena všech nečistot, především charakteristicky zapáchajících šedo-černých „mazlavých“ produktů bakteriálního rozkladu rohoviny, a to nejlépe vytřením gázou pomocí kopytního háčku*. V případě většího rozsahu hniloby, požádejte svého podkováře o odstranění velmi postižené rohoviny. 

Sprejová forma umožňuje snadnou a efektivní aplikaci přímo do postiženého místa za pomocí přibalené trubičky (délku upravte podle potřeby). Před použitím protřepejte a přípravek nastříkejte přímo do postižených míst na spodní straně kopyta a přilehlých částí oslabených hnilobou. Přípravek je možno aplikovat také v poloze dnem vzhůru

Obvyklá aplikace se provádí v délce 2-3 s na postižené místo od nejhlubších struktur (pomocí trubičky) směrem k povrchu kopyta, případně dle rozsahu postižení. Z počátku opakujte nejdříve denně a s postupným nárůstem zdravé nepostižené rohoviny můžete interval snižovat ob den až k postupnému vysazení přípravku. 

Neaplikujte na korunku, přípravek je určen pouze pro ošetření rohoviny kopyt. 

* Pokud aplikujete jakýkoliv přípravek na vrstvu: bláta, hnoje, hnilobou rozložené rohoviny či jiné špíny a nebo pouze na povrch rány, tak žádný přípravek nikdy nemůže splnit svůj účel.

Video návod

Příklad postupu ošetření hniloby rohového střelu.

Přehrát video o Video

Ošetření kopyta, 2:07

Přehrát video o Video

Ošetření kopyta, 2:17